Inwentaryzacja i ewidencja sprzętu komputerowego
oraz audyt urządzeń IT

Inwentaryzacja sprzętu IT i jego przegląd techniczny to obowiązek dla każdej firmy. Sprawdź, jak możemy Ci go ułatwić dzięki naszemu doświadczeniu w czyszczeniu i ewidencji zasobów komputerowych i urządzeń elektronicznych!

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz profesjonalnej inwentaryzacji sprzętu IT, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Bez obaw – jesteśmy w stanie Ci pomóc. W firmie Alfamax mamy ponad trzydziestoletnie doświadczenie związane z kompleksowym zarządzaniem sprzętem komputerowym w firmach. W skład naszych usług wchodzi nie tylko czyszczenie i dezynfekcja urządzeń biurowych i specjalistycznych, ale również ich dokładna ewidencja.

Oferowana przez nas inwentaryzacja sprzętu w firmie opiera się na dokonaniu spisu posiadanych urządzeń komputerowych oraz elektronicznych w Twoim przedsiębiorstwie. Dodatkowo przeprowadzimy niezbędne testy, które sprawdzą, czy wszystkie z nich działają tak, jak powinny. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się sprawnymi zasobami IT, jednocześnie nie musząc angażować swoich pracowników do ich liczenia oraz płacić specjalistom za dodatkowe testy pod kątem sprawności.

Ewidencja ma na celu:

  • ustalenie liczby i rodzaju posiadanych urządzeń
  • kontrolę stanu posiadania i weryfikację czy stan ten się zgadza z poprzednim spisem
  • zagwarantowanie stabilności sieci oraz odpowiedniego działania całego systemu
  • rozsądne zarządzanie zasobami IT

Ponadto ewidencja sprzętu komputerowego pozwala na dokonanie analizy i oceny przydatności gospodarczej składników majątku.

Kto potrzebuje inwentaryzacji sprzętu IT w firmie?

Jeśli zastanawiasz się, czy audyt sprzętu będzie potrzebny w Twoim przedsiębiorstwie – odpowiedź brzmi tak. Wynika to z przepisów, które nakazują regularną ewidencję sprzętu w firmie. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż każdego dnia korzysta się z wielu różnych urządzeń elektronicznych, a ich liczba stale wzrasta.

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że inwentaryzacja sprzętu jest potrzebna nie tylko ze względu na obowiązujące prawo, ale także wygodę Twoją i Twoich pracowników. Dzięki niej będziesz mógł w prosty sposób sprawdzić, czy stan faktyczny posiadanego przez Ciebie majątku się zgadza. Co więcej, jeśli zlecisz tę usługę profesjonalistom, będziesz mógł przy okazji przetestować każdy ze swoich sprzętów pod kątem sprawności – da Ci to dobrą perspektywę tego, jakie narzędzia pracy w Twojej firmie wymagają już wymiany na nowe, a które z nich mogą dalej pomagać Ci w codziennych zadaniach.

Jak widać, wszędzie przyda się ewidencja sprzętu Komputerowego – w Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku!

Zamów Inwentaryzację Sprzętu IT

Jakie korzyści zapewnia inwentaryzacja sprzętu komputerowego?

Czy inwentaryzację zasobów IT można wykonać samodzielnie? W praktyce jest to wykonalne, jednak dosyć trudne, uciążliwe i czasochłonne. Jeśli nie ma się odpowiednich procedur i schematów działania, ewidencja sprzętu komputerowego stanie się przedłużającym się procesem, który utrudni codzienne obowiązki Twoje i Twojego zespołu.

Zlecenie audytu sprzętu komputerowego specjalistycznej firmie zewnętrznej to ogromna oszczędność czasu. Dzięki outsourcingowi nie zostaje zmieniony zakres obowiązków pracowników w firmie, ponieważ nie będziesz musiał angażować Twoich pracowników do dodatkowych zajęć. Jeśli zależy Ci na zachowaniu płynności pracy wszystkich działów, zdecydowanie warto pomyśleć o ewidencji sprzętu w wykonaniu specjalistów.

Skorzystanie z naszej pomocy uchroni Cię również przed ryzykiem pomyłek i błędów. Działamy na rynku już 32 lata i w tym czasie zdążyliśmy przeprowadzić wiele inwentaryzacji sprzętów IT, co zawsze pozwala nam dobrać właściwą metodę działania do konkretnego przypadku. Dzięki temu można uniknąć wielu potencjalnych problemów i będziesz mógł mieć pewność, że sprzęt w firmie działa dokładnie tak, jak powinien.

Czemu warto skorzystać z ewidencji sprzętu IT u nas?

  • Działamy w oparciu o doświadczenie i sprawdzone, wypracowane metody – wybierając nasze usługi, nie musisz się martwić o to, że jakieś zadanie przerośnie nasze możliwości. Nawet jeśli Twoja infrastruktura IT jest bardzo rozbudowana, będziemy w stanie odpowiednio się nią zająć.
  • Zapewniamy bieżącą informację na temat postępu prac – dobrze wiemy o tym, że każdy chce widzieć postęp w zlecanych zadaniach. Z tego powodu dołożymy wszelkich starań, żeby dokładnie pokazywać Ci nasze działania oraz ich efekty podczas pracy.
  • Obsługujemy klientów z Warszawy i okolic, ale podejmujemy się także zleceń z innych regionów kraju – możesz się z nami skontaktować niezależnie od tego, czy potrzebujesz inwentaryzacji sprzętu IT w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Katowicach – realizujemy usługi na terenie całego kraju oraz w Niemczech.
  • Gwarantujemy dogodne terminy wykonania usługi, aby nie ingerować w codzienną pracę firmy – Twoje obowiązki są dla nas najważniejsze, więc zagwarantowanie Ci spokoju podczas pracy będzie naszym priorytetem, podobnie jak szybkie przeprowadzenie usługi.

Skorzystaj z usług profesjonalistów przy ewidencji sprzętu komputerowego!

Jeśli przekonały Cię nasze argumenty za tym, że nie warto przeprowadzać ewidencji sprzętu w firmie samodzielnie, zapraszamy do kontaktu z nami! Możemy przeprowadzić inwentaryzację sprzętu komputerowego w Warszawie oraz w innych miastach na terenie naszego kraju. Dzięki temu Twój elektroniczny majątek będzie zorganizowany jak nigdy dotąd.

Pamiętaj, że inwentaryzacja zasobów IT to tylko jedna z usług, które możemy Ci zaoferować. Innym problemem, z który będziesz mógł się do nas zgłosić, jest konieczność wyczyszczenia komputera lub innego urządzenia, takiego jak drukarka, monitor czy nawet bankomat. Bez problemu będziemy w stanie również zdezynfekować Twój terminal płatniczy, żebyś nie musiał bać się żadnych drobnoustrojów, wirusów i bakterii.

Jeżeli są Państwo zainteresowani inwentaryzacja oraz audytem sprzętu informatycznego prosimy o kontakt

Skontaktuj się z nami

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.