Czyszczenie Serwerowni i Data Center

Czystość serwerowni lub data center to kwestia, o którą szczególnie opłaca się zadbać. Dzięki temu zyskasz lepszą cyrkulację powietrza i niższą temperaturę urządzeń, a w efekcie – większą wydajność. Sprawdź, jak zadbamy o idealny stan Twoich kluczowych elementów infrastruktury IT.

Skontaktuj się z nami

Bardzo duża część różnych danych i dokumentacji przeniosła się do sfery wirtualnej. Obecnie każda osoba czy przedsiębiorstwo nie tylko mogą, ale wręcz bywają zmuszone do wybrania tej opcji, jeśli chcą zapewnić swoim klientom maksimum wygody i komfortu. Za przechowywanie ogromnych ilości plików odpowiadają serwerownie. Dlaczego czyszczenie serwerowni jest tak ważne?

Komputerowe bazy danych – na przykład w Twojej firmie – powinny być regularnie sprzątane, ponieważ przechowywane są w nich bardzo ważne i wrażliwe informacje. Ich utrata mogłaby być problematyczna często nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twoich pracowników i klientów. Może do niej dojść nie tylko na skutek ataku hakerów, ale też z powodu awarii urządzeń i dysków znajdujących się w serwerowni. Jeśli właściwie zadbasz o to, by zapewnić sprzętom optymalne warunki (chociażby pozbywając się kurzu z ich powierzchni), tym mniej grozi Ci taki scenariusz.

Regularna dezynfekcja oraz czyszczenie serwerowni nie tylko pozytywnie wpływają na wydajność i estetykę aparatury — to również sposób na zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy osób zaangażowanych w obsługę infrastruktury IT. Pomieszczenia techniczne, często wypełnione zalegającym kurzem i pyłkami, stanowią idealne środowisko do rozwoju wszelkiego rodzaju mikrobów i roztoczy niewidocznych gołym okiem. Zapobieganie rozprzestrzenianiu się szkodliwych bakterii znacząco zmniejsza ryzyko chorób i infekcji.

Pamiętaj także o tym, że duża ilość kurzu i niewłaściwa wilgotność może sprawić, że na ścianach Twojego budynku pojawi się pleśń lub grzyby. Kosztowny remont kolejna rzecz, której raczej każdy przedsiębiorca wolałby uniknąć, więc warto spojrzeć na tę sprawę również z tej perspektywy. 

Jakie korzyści zapewnia regularne czyszczenie i dezynfekcja serwerowni?

Dbanie o czystość serwerowni czy czystość data center to nie tylko kwestia estetyki tych pomieszczeń. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie urządzeniom jak najlepszych warunków pracy, by nie przydarzyły im się żadne awarie czy potencjalnie kosztowne urządzenia, bo bez wątpienia jest to coś, czego chciałby uniknąć każdy przedsiębiorca. Jak może do nich dojść?

Pokryte kurzem urządzenia serwerowni są szczególnie narażone na wyładowania elektrostatyczne, ale nie jest to jedyne zagrożenie związane z niezachowaniem właściwej dbałości o czyszczenie centrum danych. Zanieczyszczenia powodują także wzrost temperatury i pogarszają cyrkulację powietrza. To wszystko może prowadzić do zmniejszenia wydajności sprzętu, a nawet jego trwałego uszkodzenia.

Chcesz, by w Twojej firmie było inaczej? Powierz czyszczenie i dezynfekcję serwerowni profesjonalistom! Alfamax to marka z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w dbaniu o sprzęty IT każdego typu – od komputerów i laptopów, aż po serwerownie.

Zamów Czyszczenie Serwerowni

Czemu warto powierzyć czyszczenie serwerowni profesjonalistom?

Jeśli szukasz usługi czyszczenia serwerowni w Warszawie lub w jakimkolwiek innym mieście w Polsce, możesz się do nas zgłosić. Czy możesz spróbować się podjąć tego zadania samemu? Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie zostawienie tego profesjonalistom. Dlaczego?

Serwerownia to specyficzne miejsce, w którym trzeba zachować odpowiedni stopień ostrożności. Bez właściwego przeszkolenia i znajomości pewnych reguł, osoba, która będzie chciała wyczyścić serwerownię, potencjalnie może spowodować tym więcej szkody niż pożytku. W wielu przypadkach należy wchodzić do tego pomieszczenia w konkretnym ubraniu, żeby przypadkiem nie zaszkodzić obecnym tam urządzeniom, więc, jak nietrudno się domyślić, samodzielne czyszczenie serwerowni będzie raczej niemożliwe.

Nasi klienci Referencje

Jak przygotować się do czyszczenia serwerowni? 

Chociaż zdecydowanie nie warto próbować przeprowadzać czyszczenia centrum danych bez odpowiedniego przeszkolenia, nie oznacza to, że nie możesz nic zrobić, by nieco ułatwić pracę specjalistom, którzy będą chcieli Ci pomóc w tym zakresie. Jak to zrobić?

Zacznij od rozmowy ze swoim zespołem, konkretnie z działem, który odpowiada za codzienne utrzymanie serwerowni we właściwej kondycji. Najczęściej będzie to dział IT – z całą pewnością podpowiedzą Ci, co możesz zrobić, żeby przygotować pomieszczenie do usługi czyszczenia centrum danych w Twoim przedsiębiorstwie. Przy okazji możesz zrobić wraz z nimi przegląd sprzętów i wspólnie zastanowić się, czy któryś z nich nie wymaga modernizacji lub naprawy.

Pełen zakres prac czyszczenia serwerowni i centrum danych

 • Czyszczenie powierzchni zewnętrznych sprzętu
 • Czyszczenie podłóg technicznych
 • Czyszczenie przestrzeni podpodłogowej
 • Czyszczenie sufitów
 • Odkurzanie przewodów
 • Czyszczenie przewodów
 • Czyszczenie przestrzeni pod przewodami
 • Czyszczenie przewodów wentylacyjnych
 • Odkurzanie posadzek
 • Czyszczenie + Mycie posadzek
 • Odkurzanie szaf serwerowych
 • Czyszczenie szaf serwerowych
 • Czyszczenie zewnętrzne Serwerów
 • Czyszczenie wewnętrzne Serwerów
 • Czyszczenie zewnętrzne UPSów
 • Odkurzanie ścian serwerowni
 • Czyszczenie i odkurzanie Oświetlenia
 • Czyszczenie Drzwi i futryn

W celu uzyskania PEŁNEJ specyfikacji technicznej prosimy o kontakt z działem handlowym 

usługi realizujemy w zgodzie z normą ISO 14644-1

Poproś o Specyfikację Techniczną

Uniknij awarii – skorzystaj z usług profesjonalistów przy czyszczeniu serwerowni i data center!

Jeśli w Twojej firmie do serwerowni już dawno nikt nie zaglądał w innym celu niż likwidacja losowej awarii, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o jej profesjonalnym czyszczeniu i dezynfekcji. Zyskasz w ten sposób stuprocentową pewność, że kurz, pył ani brud nie spowodują drogiej i potencjalnie niebezpiecznej w skutkach awarii, na której ucierpi cała Twoja firma. To zadanie dla specjalistów – z chęcią się go dla Ciebie podejmiemy!

Naszym usługom zaufało już wielu klientów polskich i zagranicznych – pomogliśmy zadbać o sprzęt IT i serwerownie takich firm jak Airbus, Shell, Beko, Samsung czy Onet. Zajmujemy się usługami czyszczenia centrum danych w Warszawie i w innych miastach nie tylko dla dużych firm – niezależnie od rozmiaru Twojego przedsiębiorstwa, jeśli Twoja serwerownia będzie wymagała czyszczenia – zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.